Oferta dla dzieci 6-letnich – Zerówka 2020/2021

Zapraszamy do skorzystania z naszej nowej oferty dla grupy 6-letnich (Zerówka) w roku przedszkolnym 2020/2021:

Pobyt dziecka w godzinach 9.00 do 14.00 (5 godzin) w cenie 190

• każda kolejna rozpoczęta godzina + 2 zł
  • wyżywienie – obiad (2 dania) w cenie 7,5 zł/dziennie
  • ubezpieczenie w cenie
  • opłata za podręcznik i materiały plastyczne – raz w roku

Zalety naszej zerówki:

• gruntowne przygotowanie do szkoły na bazie programu dopasowanego dla dzieci 6-letnich, który zawiera treści programowe zgodne z nową podstawą programową oraz pozwala realizować treści dodatkowe, wykraczające poza wymagane minimum
  • możliwość edukacji w grupie rówieśników w znanym środowisku
  • dostęp do całej oferty zajęć dodatkowych w ramach zajęć oferowanych przez przedszkole w godzinach pobytu dziecka w przedszkolu (język angielski, zajęcia rytmiczne, taneczne, plastyczne,monitor interaktywny, dogoterapia, klocki Numicon, teatrzyki, smart Lab – eksperymenty  i inne).
  • możliwość opieki nad dzieckiem od godz.6:30 do 17:30
  • brak dodatkowych opłat za tzw Rady Rodziców itd.
  • brak dodatkowej opłaty za ubezpieczenie dziecka
  • brak dodatkowej opłaty na ,,paczki świąteczne,,
  • udział w wycieczkach organizowanych przez przedszkole (dodatkowa opłata)

Zajęcia opcjonalne (konsultowane z Rodzicami) dodatkowo płatne:

• piłka nożna 35 zł/mc
  • basen 160 zł/mc

Program wychowania przedszkolnego

Nasze przedszkole pracuje na programie wychowania przedszkolnego „Ada i Olek” opartym na programie wychowania przedszkolnego ?Wokół przedszkola” którego autorami są: Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion, Wiesława Żaba-Żabińska. Jest to nowy, w pełni zgodny z założeniami obowiązującej podstawy programowej program wychowania przedszkolnego

Główną zaletą recenzowanego programu jest jego innowacyjna koncepcja, w której Autorki odwołują się do warstwicowej teorii wychowania i na niej budują strukturę treści w podziale na pięć warstw (biologiczną, psychologiczną, socjologiczną, kulturologiczną i duchową). Umiejętnie łączą również założenia teoretyczne z praktyką, odwołując się do koncepcji humanistycznej człowieka. Wskazują słusznie na potrzebę indywidualizacji w organizowaniu środowiska uczenia się dziecka. Program jest w pełni zgodny z nową podstawą programową.

prof. zw. dr hab. Bożena Muchacka,  wieloletni rzeczoznawca MEN, dyrektor Instytutu Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie